Zestaw mini jamón - mini szynka serrano

"Mały" zestaw serrano gran reserve bez kości o wadze do wyboru, praktyczny drewniany stojak i specjalny nóż w pudełku prezentowym. Jako jedyni na rynku oferujemy wyłącznie jamón bez chemicznych konserwantów i barwników.

186,00 zł
(brutto) plus koszty dostawy

NA MAGAZYNIE. WYSYŁKA NATYCHMIASTOWA.
Czas dostawy: 2 - 3 dni robocze.
Wysyłka najpóźniej następnego dnia roboczego.

Ilość:

Wybierz produkty z poniższych sekcjach

Zestaw jest idealnym prezentem dla początkujących cortadorów, którzy chcą skosztować ekskluzywnego naturalnego jamónu bez naturalnych konserwantów w mniejszym opakowaniu. Praktyczny stojak zręcznie upewnia jamón, dzięki czemu można idealnie zasymulować krojenie dużej nogi na kość. W opakowaniu znajduje się również nóż dostosowany do wielkości stojaka oraz porcja szynki do krojenia cienkich plastrów.

Ten jamón pochodzi z tylnej giczy samicy białej świni i jego mięso ma gładką konsystencję i słodki smak. Niższa zawartość soli, która jest wynikiem kilkuletnich, pieczołowicie strzeżonych rodzinnych tajemnic procesu dojrzewania rodziny Rodriguez, nadaje temu jamónowi, oprócz delikatnego słodkiego smaku, także zaskakującą miękkością mięsa. Jego kolor jest od ciemnoróżowego do rubinowego, natomiast tłuszcz jest śnieżnobiały i ma bardzo wyraźny aromat „a curado”. Konsystencja mięsa może być wtedy opisana jako jednorodna, ale nie pastowata. Ten Jamón z podnóża Sierra Nevada to w 100% naturalny produkt, który pozwoli Ci skosztować tego, co najlepsze w Andaluzji. 

Ten jamón, jak wszystkie nasze produkty, jest produktem całkowicie naturalnym, dojrzewającym na świeżym powietrzu bez użycia jakichkolwiek dodatków chemicznych. Dzięki naturalnemu suszeniu dojrzewał w naturalnym sekatorze bez przyspieszania w komorach klimatyzowanych. Zawiera tylko mięso, sól i czas.

W tym zestawie znajduje się również specjalny stojak oraz nóż do krojenia jamona.

Rodzaj jamónu

Jamón serrano to suszona szynka z białej wieprzowiny. Serrano należy więc do tej samej kategorii, do której należy słynna włoska szynka prosciutto crudo (np. szynka parmeńska) czy francuski jambon de Bayonne. W tym przypadku jest to najwyższej klasy jamón serrano zwany „gran reserva”. Aby jamón  został oznaczony jako gran reserva, musi przejść naturalnym procesem dojrzewania przez co najmniej 15 miesięcy. To długie suszenie pogłębia intensywność smaku zwanego „a curado”. Tylna gicz w porównianiu z przednią (paleta Serrana) ma większy udział mięsa, mniejszy udział kości, skóry, tłuszczu, a dzięki mniejszej ilości kości można ją łatwiej kroić. Jamón jest dostarczany w całości.

RODZAJ Serrano
FORMAT Kawałek bez kości
DOBA ZRÁNÍ 15 miesięcy
ŻYWNOŚĆ Wysokiej jakości pasza roślinna
PRODUCENT Granadul
MAGAZYNOWANIE Suche i chłodne miejsce
OPAKOWANIE Szynka jest pakowana próżniowo w plastikową folię, umieszczona w worku z tkaniny i jest wysyłana w papierowym kartonie wysyłkowym, na którym następnie naklejane są etykiety przewoźnika.

Wieprzowina, sól morska.

  • Bez azotynów i azotanów (bez E250 i E252)
  • Bezglutenowy
  • Bez laktozy
  • Zmniejszona zawartość soli* 

* W porównaniu z innymi suszonymi produktami mięsnymi.

Wartość energetyczna 1190 kJ (284 kcal)
Tłuszcz 12,7 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 4,2 g
Węglowodany <0,1 g
- w tym: cukry <0,1 g
Białko 42,5 g
Sól 1,65 g

Jamón jest pakowany próżniowo w plastikową folię ze względu lepszej obsługi i logistyki (nie ma ryzyka zasmarowania opakowania zewnętrznego) oraz dla zachowania jego smaku i jakości. Jeśli podciśnienie jest 100%, czyli jest doskonale zassane, szynkę można przechowywać w tym stanie nawet do końca okresu ważności. W przypadku, że opakowanie jest uszkodzone, szynkę należy z opakowania wyjąć. Stan opakowania należy więc regularnie sprawdzać, czasami może się zdarzyć, że mała szczelina po dłuższym czasie zacznie zasysać powietrze. To z kolei powoduje rozwój pleśni dojrzewającej na szynce. Przed jedzeniem zalecamy wyjęcie szynki z opakowania około 24 godziny wcześniej, kiedy w warunkach pokojowych ma czas na ponowne stwardnienie skórki i powstanie silnego aromatu. Więcej ważnych informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach.

NA MAGAZYNIE. WYSYŁKA NATYCHMIASTOWA.
Czas dostawy: 2 - 3 dni robocze.
Wysyłka najpóźniej następnego dnia roboczego.

On Top
Cart
Close
Back
Account
Close
Menu
Close